• ERPA kutatási jelentések
  • 2022-11-20 19:15:00

Neurális háló alapú összetett eseménylánc feltárása

A kutatási modul célja annak bizonyítása, hogy a mintafeltárás neurális háló alapú megközelítéssel is lehetséges legalább olyan hatékonysággal, mint amit a klasszikus, nem háló alapú módszerek biztosítanak. A kutatási modulban olyan neurálisháló architektúra kerül kidolgozásra, amely
• minimumelvárásként a művelettípusokat és azok időbeliségét,
• maximumelvárásként a műveletek költség- és sikerességstátuszát is figyelembe véve képes a folyamatmodell előállításra. A modulban kidolgozandó modell jellegére minimumelvárás, hogy ne csak az esemény szekven-ciákat, hanem az eseményfolyam-gráfmintákat is képes legyen előállítani.

A teljes cikk innen tölthető le.

Hivatkozás

MLA: Kovács, László "Neurális háló alapú összetett eseménylánc feltárása   Elemző és robotizált folyamatautomatizálási rendszer fejlesztése nagy terhelésű ügyfélszolgálatok számára : Kutatási jelentések 2022/1 Miskolc-Egyetemváros, Magyarország : Miskolci Egyetemi Kiadó (2022): 107-123.

APA:  Kovács, L. (2022). Neurális háló alapú összetett eseménylánc feltárása. Elemző és robotizált folyamatautomatizálási rendszer fejlesztése nagy terhelésű ügyfélszolgálatok számára : Kutatási jelentések 2022/1 Miskolc-Egyetemváros, Magyarország : Miskolci Egyetemi Kiadó107-123.

ISO690: KOVÁCS, László. Neurális háló alapú összetett eseménylánc feltárása. Elemző és robotizált folyamatautomatizálási rendszer fejlesztése nagy terhelésű ügyfélszolgálatok számára : Kutatási jelentések 2022/1 Miskolc-Egyetemváros, Magyarország : Miskolci Egyetemi Kiadó, 107-123.

BibTeX:

@article{kovacs2022neuralis,
  title={Neurális háló alapú összetett eseménylánc feltárása},
  author={Kov{'a}cs, L{'a}szl{'o} and Szab{'o}, G{'a}bor},
  journal={Elemző és robotizált folyamatautomatizálási rendszer fejlesztése nagy terhelésű ügyfélszolgálatok számára : Kutatási jelentések 2022/1 Miskolc-Egyetemváros, Magyarország},
  pages={107--123},
  year={2022}